رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
استفاده از فرش و موکت کهنه

استفاده از فرش و موکت کهنه

 استفاده از فرش و موکت مستعمل و بلااستفاده

تقريبا در خانه هر ايراني يک فرش يا موکت کهنه و بلا استفاده پيدا مي شود، چرا که همه ما عادت به فرش کردن خانه خود داريم. اگر شما هم مثل من در خانه خود يک فرش و يا موکت بلا استفاده داريد که بخشي از آن دچار لکه، سوختگي و يا بسيار کهنه شده است و نمي دانيد با آن چه کنيد پس اين پست را دنبال کنيد. در اينجا کاربرد فرشهاي کهنه و مستعمل آورده شده است.

-استفاده به عنوان حفاظ ديوار پارکينگ

اگر ديوار پارکينگ شما باريک هست و هر بار ترس کشيده شدن بدنه ماشين به ديوار و ورودي را داريد کافيست از يک تکه موکت نرم يا فرش و…براي پوشاندن آن بخش از ديوار استفاده کنيد به اين ترتيب، خطر آسيب و خش بدنه را به صفر خواهيد رساند

-استفاده بعنوان زير گلداني

گاهي موقع آب دادن به گلدان آب از زير گلدان راه مي افتد، اگر با اين مشکل مواجه هستيد کافي است که موکت يا فرش مستعمل را قطعه بندي کرده دوردوزي کنيد و زير گلدان بگذاريد قطعا بخش اعظم آب خارج شده را جذب خواهد کرد.

-استفاده در شرايط برف و گل

گاهي با شرايط برفي پيش بيني نشده مواجه مي شويم، و آمادگي لازم مثل زنجير چرخ و …نداريم. در اين شرايط بهترين راه در زمان گير کردن در برف استفاده از يک تکه موکت يا فرش مي باشد. بنابراين هميشه يک تکه موکت يا فرش مستعمل را در ماشين خود داشته باشيد.

-استفاده به عنوان زيرانداز

کودکان کم سن و سال و يا کودکي که با دست و پا راه مي رود مرتب به کل فضاي خانه سرک مي کشد و هر جا که دوست دارد بازي مي کند. اگر کف خانه پارکت و يا سراميک و سنگ است و کامل فرش نشده است و نمي توانيد کودک را راضي کنيد که در فضاي مورد نظر شما باشد بهترين راه استفاده از يک تکه موکت و يا فرش مستعمل است که آماده داشته باشيد و در زير او پهن کنيد. به همين شکل ميتوانيد در فضاي پارک و زمين بازي بيرون نيز از اين موکت و فرشهاي کهنه به بهترين شکل استفاده کنيد.

– استفاده در زير نردبان

اگر فضاي منزل و يا محل کار شما به شکلي است که مرتب از يک نردبان استفاده مي کنيد، حتما يک تکه موکت و يا فرش را هميشه داشته باشيد که زير نردبان پهن کنيد. بدين ترتيب هم نردبان لغزش کمتري خواهد داشت و هم اينکه در صورت خيس و گلي بودن زمين با کشيدن کفش روي اين تکه فرش کاربردي و خشک کردن آن خطر لغزيدن و سرخوردن کفش روي پله هاي نردبان را به حداقل خواهيد رسانيد.

-استفاده به عنوان زيرپايي

اگر در خانه باغچه اي کوچک داريد که گاهي رسيدگي مي خواهد، قطعا استفاده از يک تکه فرش براي زير زانو در موقع کار کمک بزرگي براي خستگي کمتر خواهد بود. از اين فرش يا موکت مي توانيد حتي براي زمان پنچر گيري لاستيک ماشين و يا تمرينات يوگا و غيره نيز استفاده کنيد، کافيست برحسب شرايط و موقعيت نوع کاربرد آن را تغيير دهيد.

-استفاده به عنوان زيرليواني

در صورتي که يک تکه موکت زيبا در خانه داريد که بخشي از آن لک شده يا سوخته و غير قابل استفاده شده است، ميتوانيد نوع کاربرد آن را تغيير دهيد. مثلا تکه تکه نموده و به عنوان زير ليواني يا زير قابلمه و غيره از آن استفاده کنيد.

-استفاده به عنوان فرش پادري

در صورتي که موکتي داريد که آن را مي پسنديد و کهنه هم نشده اما بخشي از آن خراب، لک شده يا سوخته و غيره مي توانيد براحتي و با خلاقيت خود آن را مورد استفاده ديگري قرار دهيد. مثلا مثل اين شکل يک جاي پا روي کاغذ در آورده و روي محل لک يا سوختگي قرار داده و ريزه هايي از همان موکت و يا رنگ مخالف را با چسب روي جاي پا بچسبانيد و در راهرو يا بعنوان پادري و غيره استفاده نماييد.


 

– استفاده به عنوان زير پايه

اگر ماشين لباسشويي شما در موقع کار کردن صداي زيادي توليد مي کند، کافيست موکت يا فرش مستعمل خانه را تکه تکه کرده و زير پايه آن قرار دهيد بخش اعظمي از صداي توليد شده را کم خواهد کرد. همينطور ميتوانيد از اين تکه هاي موکت در موقع تغيير دکوراسيون نيز استفاده کنيد، بدين ترتيب که تکه هاي فرش يا موکت را زير پايه هاي مبل و يا ميز قرار داده و بعد براحتي روي سنگ يا سراميک و پارکت کشيده خواهند شد. بدين ترتيب هم جابجايي راحت تر مي شود و هم کف منزل نيز دچار خط و خش نمي شود.

 

-استفاده به عنوان حفاظ

اگر پارکينگ خانه شما کوچک است و در زمان پياده شدن امکان برخورد در ماشين به ديوار پارکينگ وجود دارد، کافيست در محل برخورد در به ديوار پارکينگ از يک تکه موکت استفاده کنيد تا خطر خط و خش در ماشين و آسيب آن را به صفر برسانيد.

-استفاده به عنوان زيرانداز حيوانات خانگي

ميتوانيد از فرش يا موکت مستعمل و بلا استفاده خود براي مفروش کردن لانه سگ يا گربه خانگي خود استفاده کنيد.

قالیشویی الوند فرش و موکت شما را شسته و هر اندازه که بخواهید برای شما شیرازه دوزی میکند برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


شستشوي انواع فرش و قالي با نازلترين قيمت و بهترين کيفيت
انجام کليه خدمات رفوکاري و ترميم فرش هاي معيوب،
تمامي خدمات ارايه شده از اين شرکت داراي گارانتي کتبي ميباشد
با ضمانت در مورد فرشهاي اعلاء و نفيس (مورد تاييد اتحاديه تهران) سرويس سراسر تهران و حومه
شستشو و ضدعفوني انواع فرش، انجام کليه خدمات رفوکاري، ريشه بافي،رنگبرداري، اصلاح سوختگي و پارگي و …
متخصص در شستشوي فرش هاي نفيس،ابريشم،گل ابريشم با بهره گيري از دستگاه هاي مخصوص
تحويل فرش ها به صورت رول و اتو شده در کاور مخصوص

 

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا