رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
الیاف مصنوعی بافت موکت

الیاف مصنوعی بافت موکت

آشنایی با الیاف مصنوعی بافت موکت

 

 

 

الیاف مصنوعی بافت موکت

موکت به عنوان یک کفپوش قدیمی از محبوب ترین زیر انداز های تمام ایرانیان از قدیم تا امروز بوده است . در این مقاله می خواهیم به معرفی  سه نوع از الیاف مصنوعی بافت موکت بپردازیم تا شما از میان انواع گوناگون موکت های تولید شده با آشنایی کامل و دید صحیح ، انتخابی مناسب داشته باشید . همان طور که می دانید در گذشته و حتی زمان حال موکت ها از الیاف پشمی بافته می شدند اما امروزه با استفاده از الیاف مصنوعی مرغوب این سنت تغییر کرده است و بافت موکت با مواد طبیعی کمتر به چشم می خورد .

 

الیاف مصنوعی بافت موکت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سه نوع از الیاف مصنوعی بافت موکت عبارت اند از :

  • پلی آمید – نایلون
  • اکریلیک
  • پلی پروپیلن

در اینجا توضیح مختصری در مورد هریک از این الیاف مصنوعی بافت موکت می پردازیم :

پلی آمید یا نایلون

یکی از مناسب ترین الیاف برای بافت موکت پلی آمید یا همان نایلون می باشد موکت هایی که از پلی آمید بافته شده اند مناسب ترین موکت هابرای فضا های پر تردد می باشد زیرا در برابر سایش ، حرارت و ضربه بسیار مقاوم می باشند.

 

 

 

 

موکتهای لوپ پایل تولید شده با الیاف نایلون برای اماکن پر تردد  بسیار مناسب است. برای اتاق خواب، نشیمن و اتاق کودک نیز موکت های نایلونی  کات پایل گزینه ی بسیار ایده آلی است.

اکریلیک

همان طور که قبلا اشاره کرده بودیم الیاف  اکریلیک که امروزه بیشتر تجار به دنبال این نوع موکت هستند بسیار شبیه به موکت های بافت پشم می باشد . نخ های اکریلیک که بسیار شبیه الیاف پشم است زیبایی و مقاومت بالایی دارد و شفافیت و درخشندگی آن نیز مورد توجه همگان قرار می گیرد .اگر شما به دنبال یک موکت مقاوم در برابر سایش برای مکان های پر تردد منزلتان هستید این نوع موکت را به خاطر بسپارید .

پلی پروپیلن

یکی دیگر از الیاف مصنوعی بافت موکت ، پروپیلین می باشد که رطوبت و مواد مایع و جامد را جذب نمی کنند که این ویژگی یکی از بهترین ویژگی  برای موکت می باشد موکت های بافت پلی پروپیلن قابلیت شست و شوی بسیار آسان دارند و چون این مواد به سادگی تولید می شوند موکت های بافت پلی پروپیلن بسیار قیمت مناسب تری نسبت به مابقی موکت ها با الیاف دیگر دارند .

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا