رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
نحوه انتخاب فرش

نحوه انتخاب فرش

 

 

 

 

 

 

 نحوه انتخاب فرش
به عنوان مثال اگر پرده ها و مبلمان شما از طراحي ويژه اي برخوردار است و به اصطلاح طرحي شلوغ دارد، شما بايد از فرشي با طراحي ساده و رنگ هاي محدود استفاده کنيد.

فرش ها در ظاهر خانه و دکوراسيون آن تاثير زيادي دارند. آن ها جلوه خاصي به خانه ها و اتاق هاي شما مي بخشند و در عين حال تاثير زيادي بر گرما و امنيت فضاي خانه دارند.
فرش ها از جمله ضروري ترين وسايل براي چيدمان و دکوراسيون خانه هستند و اگر درست و متناسب با فضاي خانه انتخاب شوند علاوه بر آن که بر جلوه خانه مي افزايند آسايش و آرامش اعضاي خانواده را نيز تامين مي کنند اما در استفاده از فرش بايد نکته هايي را مدنظر قرار دهيد.

مرز خوشي
فرش ها و قاليچه ها بهترين ابزاري هستند که از آن ها مي توان براي تعيين مرزبندي هاي فضاي خانه استفاده کرد. اگر در خانه تان هالي داريد که لازم است آن را به چند قسمت غذاخوري و نشيمن تقسيم کنيد، بهترين کار استفاده از فرش يا قاليچه هاي متفاوت است. اين کار به شما کمک مي کند علاوه بر مرزبندي فضايي که در اختيار داريد، جاذبه خاصي براي خانه تان فراهم کنيد. تنها بايد مراقب باشيد در انتخاب قاليچه ها مراقب هارموني و همساني رنگ ها و طرح هاي قاليچه ها يا فرش ها باشيد. انتخاب طرح و رنگ مناسب در ايجاد فضاسازي و مرزبندي ها بسيار ضروري است. همان طور که نبايد از فرش يا قاليچه شبيه به هم براي اين کار استفاده کرد، قرار دادن چند فرش کاملا متفاوت يکي با طراحي مدرن و ديگري با طراحي سنتي، انتخابي نادرست و نامناسب است.

موکت کنار فرش
براي تک تک قاليچه ها و فرش هايي که در خانه تان استفاده مي کنيد بايد حاشيه اي مناسب و مقاوم در نظر بگيريد. اين حاشيه علاوه بر آن که بايد متناسب و زيبا باشد، بايد کيفيت لازم را براي پيشگيري از سر خوردن و حرکت آن روي سراميک، داشته باشد. مقصود از حاشيه استفاده از موکت يا بست هاي پلاستيکي است که امروزه در بسياري از فروشگاه هاي فرش ديده مي شود. استفاده از موکت در مقايسه با گيره هاي پلاستيکي در فصل زمستان اولويت دارد. زيرا علاوه بر آن که موجب حفظ دماي خانه و گرم تر شدن اتاق ها مي شود به لحاظ ايمني نيز براي خانواده هايي که فرزند زير 5 سال دارند نيز ايمن تر است.

فرش بايد با مبل ها سازگار باشد
يکي از مهم ترين ويژگي هايي که فرش يا قاليچه به عنوان يکي از مهم ترين بخش هاي دکوراسيون خانه و اتاق ها بايد داشته باشد، تناسب طرح و رنگ با مبلمان، پرده ها و ديوارهاي خانه است.
به عنوان مثال اگر پرده ها و مبلمان شما از طراحي ويژه اي برخوردار است و به اصطلاح طرحي شلوغ دارد، شما بايد از فرشي با طراحي ساده و رنگ هاي محدود استفاده کنيد. در غير اين صورت با خانه شلوغ و مملو از طرح هاي مختلف روبه رو خواهيد شد که نه تنها زيبايي خاصي ندارد بلکه موجب آشفتگي و آرامش نداشتن اعضاي خانه نيز مي شود.
بنابراين دقت داشته باشيد طراحي و رنگ فرش را با ديگر وسايلي که در خانه داريد هماهنگ کنيد.

از چه شکلي کجا استفاده کنيم؟
اگر به يکي از فروشگاه هاي فرش در سراسر کشور سر بزنيد خواهيد ديد که فرش ها و قاليچه ها در طرح ها، سايزها و اندازه هاي مختلف در بازار وجود دارد. برخي از فرش ها به شکل دايره، برخي به شکل بيضي، برخي به شکل مربع و برخي مستطيل شکل هستند. برخي طرح هاي ساده و يک دست دارند و برخي از آن ها با طرح هاي متفاوت و شلوغ توليد و در نمايشگاه هاي فرش به مخاطبان عرضه مي شود.
در کنار طرح و رنگ فرش ها و قاليچه ها که درباره آن صحبت کرديم ظاهر فرش؛ مربع يا دايره بودن آن، بيضي يا مستطيل بودن آن نيز در زيباتر به نظر رسيدن خانه و اتاق ها تاثير بسيار چشمگيري دارد. گاهي ممکن است فرشي دايره مانند جلوه زيبايي به سالن نشيمن بدهد درحالي که همين فرش براي اتاق غذاخوري چندان مناسب نباشد.

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا