رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
انتخاب موکت مناسب

انتخاب موکت مناسب

نکات مهم در انتخاب موکت مناسب

امروه با وجود تنوع بسیار در تولید انواع موکت با طرح و رنگهای متنوع انتخاب موکت مناسب با سلیقه شما کار سختی نیست . با این حال باز هم انتخاب موکتی که مناسب منزل و محیط مورد نظر شما باشد و با صرف هزینه مناسب شما بتوانید موکت مورد نظر خود را تهیه کنید احتیاج به دانستن بعضی نکات است که ما سعی می کنیم به آنها اشاره کنیم.
 
یکی از مزایای پوشاندن کف اتاق با موکت این است که چون نوعی کفپوش گرم به حساب می آید بسیاز مناسب برای فصل های سرد سال خصوصا برای اتاق کودکان بهترین گزینه موکت های پرز بلند می باشد. و چون  از دیوارها فاصله نداشته و  کل کف اتاق را می پوشاند مکان امنی برای بازی کودکان شماست.
 
محل نصب موکت نیز بسته به نوع کاربری آن محل متفاوت است بطور مثال موکتهایی که در فضاهای پر رفت و آمد هستند باید ضخامت بیشتر و پرزهای بلند داشته باشند و موکتهای مخملی برای آن مکانها مناسب نیستند.
 
زیر سازی موکت هم از مواردی است که باید در انتخاب موکت مناسب به آن توجه داشته باشید و تفاوت موکت خوب و با دوام با یک موکت معمولی در همین است که متاسفانه اکثر خریداران به پشت و زیرسازی موکت توجهی ندارند و ظاهر موکت فقط برایشان مهم است در حالی که زیرسازی موکت هرچه بهتر و با دوام تر باشد عمر و دوام موکت بیشتر و موکت نرم تر و راحت تر بوده و جلوه آن تا مدتها حفظ می شود.
 
به این نکته نیز دقت کنید که سمت خواب پرزهای همه موکتهای پهن شده باید به یک سمت باشد پس در هنگام نصب موکت دقت لازم را در این مورد داشته باشید همچنیم درزهایی که در حین نصب موکت هم ایجاد می شوند باید مورد توجه قرار گیرد. برای نصب موکت از فرد با تجربه کمک بگیرید تا درزهای بوجود آمده به حداقل خود برسد و موکت ها با کیفیت بهتری نصب شده باشند .
 
در امر دکوراسیون داخلی و طراحی رنگ عنصر مهمی به شمار میرود پس در انتخاب رنگ موکت نیز باید دقت کافی داشته باشید همچنین این نکته را در نظر بگیرید موکت بعد از خریداری و پهن شدن  به خاطر خطای دید کمی روشن تر از زمانی که در فروشگاه عرضه می شود به نظر می رسد. پس رعایت این نکته در هنگام انتخاب رنگ هم مهم می باشد. و باید بدانید که رنگ تاثیر مهمی در بزرگتر با کوچکتر به نظر آمدن اتاق دارد پس برای باز تر و بزرگتر نشان دادن اتاق از رنگهای روشن استفاده نمایید و رنگهای تیره برای مکانهایی که تردد و رفت آمد بیشتری وجود دارد مناسب تر است. همچنین برای اتاق کودکان می توان از رنگهای شاد استفاده نمود تا کودک هنگام بازی حس بهتری داشته باشد.
 
رنگ‌های خنثی بهترین گزینه برای رنگ موکت هستند زیرا رنگ‌های خنثی به راحتی با رنگ‌های دیگر هماهنگ می‌شود و اگر رنگ موکت اتاق خنثی باشد راحت‌تر می‌توانید از طیف‌های رنگی متنوع برای رنگ دیگر وسایل استفاده کنید؛ انتخاب یک موکت با کیفیت با یک رنگ خنثی بهترین انتخاب در هنگام خرید موکت است، زیرا هم ماندگاری زیادی دارد هم به راحتی با انواع دکوراسیون و چیدمان هماهنگ می‌شود.
 
گارانتی بعد از فروش نیز یکی از مواردی است که حنما باید در انتخاب موکت مناسب به آن دقت کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوان آن را بطرف کرد پس موکتی را تهیه کنید که خدمات و تعهدات بیشتری به شما ارائه می دهد.
 

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا