رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
برترین‌های فرش دستباف معرفی شدند

برترین‌های فرش دستباف معرفی شدند

 

برترین‌های فرش دستباف معرفی شدند

دبیر جشنواره فرش ایران گفت: یازده اثر برتر از ۱۲ زیرگروه به عنوان فرش برتر نمایشگاه فرش ایران، معرفی شدند.

 

11 قالی فاخر ایرانی انتخاب شدند امروز و همزمان با برگزاری هفتمین جشنواره فرش برتر کشور برترین و نفیس ترین فرش های دستباف هنرمندان ایرانی انتخاب و معرفی شدند. این آثار در واقع گنجینه‌ای از دستباف‌های بی‌نظیر هنرمندان مناطق مختلف کشور محسوب شده و چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

یاسر حمیدی دبیر جشنواره فرش ایران در حاشیه مراسم انتخاب برترین فرش‌های ایرانی در گفتگو اظهار داشت: از ابتدای مرداد فراخوان جشنواره برترین فرش‌های دستبافت ایرانی آغاز شد و قبل از شروع نمایشگاه تمامی آثار را تحویل گرفتیم.

 وی در ادامه افزود: در راستای این جشنواره 275 فرش به بخش نهایی راه یافته  و از میان آنها 61 فرش در مرحله پایانی انتخاب شدند و از بین این تعداد هیأت داوران 7 نفره از میان تولیدکنندگان،کارشناسان فرش، طراحان داخلی و تاجران و صادرکنندگان فرش 11 اثر نفیس را به عنوان برترین ها انتخاب کردند.

حمیدی با اشاره به افزایش اعتبار نمایشگاه در چند سال گذشته تصریح کرد: رشد 80 درصدی ثبت نام فرش، نشان دهنده افزایش اعتبار نمایشگاه و جشنواره انتخاب برترین فرش‌های دستبافت ایرانی است. 

وی تصریح کرد: ملاک های انتخاب فرش برتر ، اصالت، حساسیت و نوآوری، طرح و نقشه رنگ بندی، کیفیت بافت و مواد اولیه بود.

دبیر جشنواره فرش برتر در پاسخ به این پرسش که چرا تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه امسال ، نسبت به سالهای گذشته کمتر است، بیان کرد: نمایشگاه فرش یک نمایشگاه تخصصی بوده و بیشتر سعی می شود به صورت عمده و با نگاه صادرات محور صورت گیرد.

در انتهای این مراسم 11 اثر برتر از 12 زیرگروه به عنوان فرش برتر نمایشگاه فرش ایران انتخاب شدند .

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا