رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
تاریخچه پادری و انواع آن

تاریخچه پادری و انواع آن

تاریخچه پادری و انواع آن

تاریخچه پادری به چه زمانی برمی گردد و از کجا آمده و کاربرد آن چیست؟ تاریخچه پادری حدودا به سال 1980 برمیگردد وقتی که دو شرکت آمریکایی و آلمانی فرشی تولید آن را روانه بازار کردند.و بعد از آن کشورهای دیگر نیز دست به تولید انواع مختلف پادری با جنس های متنوع زدند.در ابتدا تولید آنها به صورت روکش موکت یا آلومینیوم بوده است. به مرور زمان نام پادری ، پسوندهای زیادی به خود گرفت. مثل پادری مخصوص هتل ، پادری برای ورودی ها ، پادری مدرن و چندین نوع دیگر که هر کدام کارایی خاصی داشتند.

 

استفاده پادری در ایران

لی ضروری است از آنجا که در دین اسلام به نظافت هم تاکید بسیار شده . این کالا نیز برای حفظ نظافت در منزل بسیار واجب و لازم است. یکی از کاربردهای پادری جلو گیری از ورود گردو غبار به داخل است همچنین در روزهای زمستانی از اینکه شما بخواهید پا روی سنگ سرد بگذارید محافظت کرده و گزینه مناسبی برای رفع این مشکل می باشد.

 

از آنجا که پادری یک راه نشان دادن ورودی ساختمان ها است در ورودی ساختمانها از آن استفاده می شود  پادری نشان دهنده و راهنمای افراد برای ورود به ساختمان است. البته معمولا از پادری در ادارات و مکان های عمومی بیشتر استفاده می شود اما امروزه در منازل هم کاربردهای مفیدی دارد که به اختصار به انها اشاره می کنیم. 

 

 

پادری مدرن

از این پادری ها در ورودی ادارات، بیمارستان ها، هتل ها و … استفاده می شود که مطمئنا شما نیز از روی این پادری ها عبور کرده اید ولی شاید تا به حال اسم پادری مدرن به گوش شما نخورده است.  این نوع پادری ها به جزء زیبایی که به ورودی ساختمان می دهد ، باعث جلوگیری از ورود گرد و خاک به ساختمان می شود. و با گرفتن گرد و غبار یا رطوبت مانع از ورود آنها به داخل ساختمان می شود.

 

پادری کنار تخت خواب

پادری هایی مخصوص کنار تخت خواب طراحی شده که زمانیکه از خواب بیدار می شوید ، میتوانید پای خود را روی آن بگذارید. خصوصا همانطور که گفته شد در فصل سرما از اینکه پای شما روی سطوح سرد قرار بگیرد محافظت می کند.

 

پادری دستشویی

امروزه در بیشتر خانه ها در ایران در قسمت سرویس های بهداشتی از پادری استفاده می شود.  البته بعضی ها از دو پادری برای این قسمت استفاده میکنند که پادری دوم در قسمت بیرونی سرویس قرار می گیرد. قطعا پادری که برای قسمت داخلی سرویس بهداشتی استفاده میکنید باید مقاوم در برابر آب و رطوبت باشد. استفاده از پادری بیرون از سرویس بهداشتی به این دلیل است که آب پاها را بکشد تا باعث لیز خوردن نشود.

 

پادری ورودی

این نوع پادری دو کابرد دارد یکی برای منازلی است که با کفش وارد آن می شوند. پادری های مخصوص پاک کردن کف کفش تولید شده اند که در ورودی به منزل قرار میگیرد تا کف کفش را از آلودگی پاک کند. مورد دوم که متداول تر است ، مناسب منازلی است که افراد بعد از درآوردن کفش از پا ، پای خود را روی آن میگذارند تا تماس مستقیم روی زمین خودداری شود. اینکار باعث جلوگیری از ورود آلودگی یا گرد و خاک به خانه می شود.

 

 

 

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا