رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
تعمیرات فرش و ریشه بافی 1

تعمیرات فرش و ریشه بافی 1

تعمیرات فرش و ریشه بافی (بخش اول)

 
ریشه بافی و ریشه فرش

ممکن است تعمیرات جزئی فرش ازقبیل شیرازه دوزی ، ریشه بافی و عملیات مربوط به صاف کردن کناره های فرش را در صورت داشتن سلیقه و تجربه و حوصله در منزل انجام داد ولی رفو فرش و رفع چروکیدگی فرش به هر کیفیت و مقدار  ، کاریست که تنها ار عهده رفوگران ماهر بر می آید (قالیشویی الوند) و توصیه می شود زمانی که فرش های شما نیاز به تعمیرات کلی و رفو دارند آنها را به موسسات و یا افراد با تجربه بسپارید(قالیشویی الوند) به خصوص اگر آنها فرش های ابریشمی و عتیقه باشند .

 

تعمیرات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وسایل و ابزار های رفو گری و تعمیر همان هایی هستند که در بافت فرش به کار می روند مانند : چاقوی بافت ، قیچی و شانه آهنی به علاوه ی نخ و سوزن ، درفش  ، انگشتانه ، قاب کوچک چوبی ، موم ، انبردست ، کلاف های پشم و پنبه و ابریشم ( برحسب جنس فرش )

ریشه بافی

به طور معمول در بالا و پایین تمام قالی ها و قالیچه ها ریشه های فرش به چشم میخورند که درحقیقت همان قسمت های ابتدایی و انتهایی تار های فرش هستند . طول این ریشه ها بسته به مراکز گوناگون فرش بافی از یک یا دو سانتی متر تا پانزده سانتی متر تغییر می کند .بهترین اندازه برای ریشه های فرش چهار سانتی متر است . ریشه های بیشتر از این مقدار اگرچه دکوراتیو و زیبا تر هستند اما اغلب به هم گره می خورند  و یا ممکن است پاشنه های کفش ها در آن گیر کند و یا بازیچه ی گربه های خانگی شود .

در صورتی که ریشه های فرش از بین بروند می توان با الیاف مشابه با تار های فرش ریشه های جدیدی ایجاد کرد و این کاری است که رفوگران به خوبی از عهده آن بر می آیند .

 

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا