رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
تناسب فرش با دکوراسیون منزل

تناسب فرش با دکوراسیون منزل

تناسب فرش با دکوراسیون منزل

تناسب فرش با دکوراسیون منزل از نکات مهم در چیدمان محسوب می گردد و باید خیلی به آن توجه کرد چون انتخاب یک فرش مناسب به سبک مبلمان، دکور، پرده و … وابسته است.  سبک چیدمان منزل به دو صورت مدرن و کلاسیک است که هر کدام فرش و مبلمان خاص خود را لازم دارند تا عالی به نظر آیند. مثلا سبک دکوراسیون کلاسیک نوع فرشش با سبک مدرن کاملا متفاوت است. فرش‌های سنتی ایرانی تولید کشورهایی همچون مراکش و… بهترین انتخاب برای منازلی با دکوراسیون سبک کلاسیک است. اما نکته حائز اهمیت که در تمام سبک ها باید رعایت شود این است که میز جلوی مبل ها تنها شی ای است که روی فرش قرار می‌گیرد . حتی عسلی‌ها باید نزدیک و در کنار مبلمان قرار گیرد و پایه های مبل در فاصله چند سانتی از فرش باشند پس فرش با متراژ مناسب باید انتخاب شود که زیاد هم بزرگ یا کوچک نباشد، پس در انتخاب سایز فرش باید دقت لازم را داشته باشید.
 
با کمی دقت شما می توانید فرش متناسب و اندازه مناسب را برای فضای مورد نظرتان انتخاب کنید. اشتباه رایج افراد این است که مساوی با مساحت اتاق یا فضای موردنظر اندازه فرش را انتخاب میکنند . مثلا اگر اتاق 12 متری است انتخاب فرش 12 متری برای پر کردن اتاق اشتباه است.
 و دقت کنید که وسایلی مثل میز تلویزیون، گلدان‌ها، مجسمه‌ها، ساعت، دکوری ها و… باید بیرون از فرش قرار گیرد.

انتخاب رنگ فرش

رنگ فرش باید متناسب با رنگ مبلمان اما تیره تر و گرم تر انتخاب شود  و دقت کنید ک باید رنگ میز جلو مبلی که بر روی فرش قرار می‌گیرد، با رنگ کوسن‌های مبل یکی باشد ، تا همخوانی داشته باشند . حتی اگر میخواهید از دو رنگ متفاوت برای مبلمان و فرش استفاده کنید ؛ باز هم باید ، رنگ فرش گرم‌تر و تیره‌ترو غالب تر باشد.

بافت فرش

اگر مایل به استفاده از فرش‌های جدیدی که در قالب گلیم فرش امروزه به بازار عرضه می‌شود هستید، حتما باید دکوراسیون منزلتان سبک مدرن باشد. همچنین بافت فرش باید درشت‌تر از سایر بافت‌های دکوراسیون مانند بافت پرده یا مبل ها باشد؛ بطوریکه اولویت دیداری بافت دکوراسیون منزل با فرش است.                    نکته : فراموش نکنی فرش ها ستنی و گلدار با طرح های شلوغ برای سبک چیدمان مدرن اصلا مناسب نمی باشد.

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا