رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
جشنواره ملی فرش افشار در تکاب

جشنواره ملی فرش افشار در تکاب

جشنواره ملی فرش افشار در تکاب

 

جشنواره ملی فرش افشار تکاب به عنوان یک برند ملی با حضور فعالان حوزه فرش در تکاب خواستکاه اصلی تولید این فرش نفیس در حال برگزاری است.

 

 

 جشنواره ملی فرش افشار و نمایشگاه اقتصاد مقاومتی فرش دستباف تکاب با حضور فعالان فرش افشار با هدف شناساندن توانمندیها و ظرفیتهای شهرستان تکاب در حوزه تولید فرش دستباف افشار و بررسی و رفع موانع تولید فرش دستباف در تکاب در حال برگزاری است.

ثقفی فرماندار تکاب در این جشنواره با اشاره به معرفی شهرستان تکاب به عنوان طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی و جایگاه ویژه تولید و عرصه فرش گفت: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی ویژگیها و ظرفیتهای فرش تکاب با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان داخلی و استفاده از این ظرفیت برای توسعه شهرستان تکاب و صنعت گردشگری برگزار شده است.

اصحابی معاون صندوق کار آفرینی امید کشور در این جشنواره، رسالت صندوق را تامین منابع کسب و کار خرد عنوان کرد و گفت:  یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در سال۹۵ به ۶۱ هزار نفر پرداخت شده است.

وی توزیع تسهیلات در مناطق کم برخوردار را از اهداف این صندوق عنوان کرد و افزود: ۸۰ درصد تسهیلات در مناطق کم برخوردار پرداخت شده که ۲۸۸ میلیارد تومان آن مربوط به  آذربایجان عربی است.

اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت آذربایجان غربی، در این جشنواره از راه اندازی گمرک تخصصی فرش برای صادرات خبر داد و گفت: صندوق حمایت از تولید کنندگان فرش استان و ایجاد بورس محلی فرش با محوریت شهرستان تکاب برای توسعه صنعت فرش در دستور کار است.

وی افزود: بیش از ۷۰ هزار بافنده در استان فعال اند و در حال حاضر بیش از ۱۷ هزار بافنده تحت پوشش بیمه قالی باقی قرار دارند.

هاشمی از نمایندگان مردم شهرهای میاندوآب، تکاب و شاهین دژ و وقف چی رئیس فراکسیون فرش مجلس شورای اسلامی از سخنرانان این جشنواره بودند.

فرش افشار تکاب که به فرش آهنین مشهور است به عنوان یک برند ملی به ثبت رسیده و در آینده نزدیک به عنوان یک اثر ارزشمند در سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت خواهد شد.

در پایان این جشنواره نمایشگاه فرش دستباف افشار تکاب به مدت پنج روز گشایش یافت.

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا