رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
راهکار ساده برای چیدمان زیبا

راهکار ساده برای چیدمان زیبا

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

امروزه فقط خريد وسايل گران قيمت و تزييني باعث زيباتر شدن منزل نمي شود. گاهي رعايت نکاتي ساده بيشتر از وسايل ميليوني به کمک زيبايي منزل شما مي آيد.


راهکارهای زیادی برای چیدمان خانه است که در اين مطلب چند نکته ساده را براي چينش منازل آپارتماني مرور مي کنيم:

اتاق نشیمن:

هنگامي که لوازم اتاق نشيمن را مي چينيد، يک روش ساده، انتخاب مرکز توجه يا نقطه تمرکز براي اتاق است. اين نقطه، در واقع مرکز ثقل اتاق است و وسايل بايد درست در مقابل اين نقطه مهم چيده شود. به اين ترتيب شما بايد مراحل زير را طي کنيد:


۱) نقطه تمرکز را انتخاب کنيد. شومينه، پنجره هاي بزرگ يا ميز تلويزيون و چيدمان وسايل و مبلمان را در اطراف آن انجام دهيد. اين نقطه تمرکز بايد به ديوار تکيه داشته باشد و مبلمان دور از ديوارها چيده شود تا فضايي خودماني و گرم ايجاد شود.


۲) صندلي ها و مبل ها را بيش از حد از يکديگر دور نگذاريد تا مهمانان شما بتوانند به راحتي با يکديگر صحبت کنند.


۳) محل ميز را طوري انتخاب کنيد که در دسترس افراد باشد. در صورت امکان در نزديکي هر مجموعه مبل، يک چراغ پايه دار يا آويز بلند قرار دهيد.


۴) بين ميز کوتاه قهوه خوري و کاناپه جاي پاي کافي در نظر بگيريد. کافي است که اين دو ۳۵ تا ۴۵ سانتي متر با يکديگر فاصله داشته باشند.


۵) ارتفاع ميزهاي عسلي بايد حداکثر تا دسته صندلي يا مبلي که در کنار آن قرار دارد، باشد همچنین محلي براي رفت و آمد آسان به عرض چند سانتي متر در اطراف وسايل درنظر بگيريد.

 

 

اتاق های بزرگ:

اما چيدن وسايل در اتاق هاي بزرگ يا ناهارخوري و نشيمن هاي يکسره در آپارتمان هاي امروزي کار نسبتا مشکلي است. زيرا نه تنها بايد بدانيم از کجا شروع کنيم، بلکه بايد کاربردهاي مختلفي را در يک چارچوب واحد بگنجانيم.


۱) شما در يک اتاق چند منظوره بايد براي هر بخش از فضا، يک ويژگي غالب در نظر بگيريد. براي مثال بخش غذاخوري را روي يک ويترين يا قفسه ظروف زيبا و بخش نشيمن را روي ميز تلويزيون متمرکز کنيد. در صورت امکان اين دو بخش را در نقطه مقابل هم قرار دهيد تا وزن ترکيب بندي اتاق متعادل بماند.


۲) با قرار دادن ماهرانه مبلمان، ديواري طبيعي ميان دو بخش اتاق ايجاد کنيد. با قرار دادن کاناپه يا يک جفت صندلي به طوري که پشت به محل غذا خوري باشد يا قرار دادن يک پاراوان مي توانيد دو بخش اتاق را از يکديگر جدا کنيد.


۳) هماهنگي و توازن را فراموش نکنيد. با قرار دادن دو يا چند شيء کوچک در مقابل اشياي بزرگ و کنار هم قرار دادن صندلي ها و ساختن مجموعه هايي از لوازم تزييني مي توانيد به نتيجه دلخواه برسيد.


4) توجه کنيد که دور ميز غذا خوري فضاي کافي براي عقب کشيدن صندلي و نشستن وجود داشته باشد. اين فضا از هر طرف بايد حداقل ۹۰ سانتي متر باشد.


5) مبل ها بايد طوري قرار بگيرد که رسيدن و نشستن روي آن ها به سادگي امکان پذير باشد و محل عبور و مرور براي مهمانان و ميزبان موجود باشد.

 

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا