رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
رنگ زدائی از فرش

رنگ زدائی از فرش

تعمیر و نگهداری فرش – رنگ زدائی از فرش

 

رنگ زدائی از فرش

ماده شیمیائی هیدروسولفیت دو سود ماده ای است که معمولا در صنعت فرش بافی برای زدودن رنگ های پخش شده در زمینه سفید فرش و فرش های کرکی ویا جاهای دیگر فرش اسفاده می شود که با استفاده از این ماده شیمیایی و اندکی صبر به راحتی می توان رنگ را از سطح فرش پاک کرد .رنگ زدائی با هیدروسولفیت یکی از رایج ترین روش ها برای رنگ زدائی از فرش است

توجه داشته باشید که استفاده از این ماده برای رنگ زدائی از فرش شرایط خاص خودش را دارد که در زیر به طریقه ی استفاده از آن می پردازیم :

 

 

رنگ زدائی

به این گونه که مقدار کمی از این ماده را دریک فنجان ماست ترش و آب گرم حل نموده و سپس با یک قلم موی نقاشی زبر تمام قمست های رنگی شده را به طور کامل آغشته به هیدروسولفیت دو سود نمود.

باید بدانیم که میزان هیدروسولفیت به کار رفته در این محل بسته به تازه بودن آن کاملاً تقریبی بوده وبا تجربه به دست می آید . برای استفاده ی کاربردی تر از این ماده سعی کنید انقدر این ماده رو اضافه کنید تا بوی زننده بدهد

سپس برای از بین بردن این بو مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید .توجه داشته باشید که اگر مقدار ماده بیش از حد مجاز باشد امکان دارد الیاف فرش پوسیده شود.

 

 

رنگ زدائی

سعی کنید قبل از آغشته کردن کل فرش به این ماده و گرفتن نتیجه ی نامطلوب ، ابتدا بخش کوچکی از فرش را امتحان کنید اگر نتیجه ی خوب گرفتید کار خود را در تمام فرش ادامه دهید  در غیر این صورت با افزودن تدریجی مقادیر دیگری از هیدروسولفیت قدر ت رنگ بری محلول را آنقدر افزایش می دهیم تا به نتیجه مورد نظر برسیم.
درصورتی که زمینه کار بعد از خاتمه عملیات بیشتر از حد به رنگ سفید درآمد پارچه ای آغشته به چای دم کرده را برروی این قسمت ها می کشیم و در نتیجه زمینه به رنگ ژدل خواه درمی آید. پس از چند ساعت باید با یک برس زبر گود خشک شده دوغ را از روی فرش زدوده و سپس با یک پارچه مرطوب ای قسمت ها را تمیز نموده و یا فرش را به شستشو فرستاد.

قالیشویی الوند

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا