رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
شستشو و نظافت تابلو فرش

شستشو و نظافت تابلو فرش

شستشو و نظافت تابلو فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رعایت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا تابلوفرش کیفیت اولیه خود را از دست ندهد و حتی الامکان خصوصیات ظاهری و ساختمانی خود را حفظ کند. تابلو فرش ها با توجه به قیمت و حساسیتی که دارند باید توسط شرکت هایی که در این زمینه تخصص دارند (قالیشویی الوند) شسته شوند و از زدن مواد شوینده متفرقه مخصوصا به صورت دستی بر روی آنها خودداری شود.

در قالیشویی الوند ، مرحله اول شستشوی حفظ کیفیت و در مرحله دوم زدودن گرد و غبار و آلودگی هایی که پس از سالیان دراز بر آن نشسته، مد نظر است. در سیستم شستشوی ابتدا غبارگیری مکانیکی انجام میگرد. تابلو فرش ها غالبا دارای گرد و غبار هستند، که قبل از شستشوی حتما باید غبارگیری شوند، چرا که هنگام شستشو گرد و غبار در ته گره (محل تماس گره با تار و پود) باقی مانده و خوب تمیز نمی شوند و باعث پوسیدگی تابلو فرش می گردند. در واقع تبدیل به گل شده و در مغز تابلو فرش باقی می ماند.

خطر شستشوی تابلو فرش به صورت دستی:

شستشوی فرش و تابلو فرش با شوینده های رایج و به صورت دستی ، منجر به خشک و شکننده شدن الیاف پشم می شود. زیرا این مواد برطرف کننده چربی های قوی و دارای ترکیبات شیمیایی اسیدی قوی هستند که منجر به شکستگی و بروز کچلی در فرش و تابلو فرش می شود. از طرفی اگر تابلو فرش دارای خامه های رنگی باشد که ثبات کافی ندارند در زمان شستشو و کشیدن مواد شوینده به صورت دستی ممکن است رنگها در هم بلغزند یا ادغام شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

قالیشویی الوند متخصص در شستشوی انواع تابلو فرش در محل با مشاوره رایگان

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا