رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
فرش ایرانی در خانه های آمریکایی

فرش ایرانی در خانه های آمریکایی

 

فرش ایرانی در خانه های امریکایی

 

  
     با گسترش شهرنشینی و زندگی مدرن و در اصطلاح «زندگی سوپرلوکس» ، به زعم جامعه شناسان فرش کمی جایگاه خود را در ایران از دست داد و مردم بخش وسیعی از منازلشان را با سرامیک یا پارکت یا در نهایت با یک تکه گلیم می پوشانند، اما حقیقتا مَفروش کجا و خانه بی فرش کجا! جالب ترین نکته این که همانطور که ما از سنت هایمان دور می شویم، غربی ها جذب سنت ها و صنایع دستی ما می شوند. در منازل خیلی از امریکاییان فرش‌های بسیار قدیمی و کهنه ایران اعم از کرمان، مشهد، کاشان و اصفهان وجود دارد و به‌ ویژه نسل قدیمی‌تر امریکایی برای فرش ایران احترام خاصی قائل است.
    
    در آخرین حراج موسسه معتبر «ساته بیز» که در تاریخ دوم ژوئن امسال در شهر نیویورک برگزار شد، بیشتر از نیمی از فرش‌های ارائه شده به فرش ایران و کمتر از نیمی دیگر به فرش‌های سایر کشورها اختصاص داشت. شرکت‌های بزرگ جهانی سعی دارند از نام خودشان یا محصولشان یک برند بسازند و برای این هویت و نام نیک‌سازی مخارج و زحمت‌های فوق‌العاده‌ای را به جان می‌خرند.خوشبختانه این نام نیک و برند برای فرش ایران وجود دارد و فقط ما باید بتوانیم با حمایت عملی از فرش ایران به حفظ و گسترش آن بپردازیم.
    
    اگر به مطالعه هزاران خبر، مصاحبه، مقاله، گفت وگو، نتایج کنفرانس‌ها و نشست‌ها و بحث‌ها و تجزیه و تحلیل‌های دو، سه دهه اخیر در مورد فرش ایران و جمع‌بندی و خلاصه آن بپردازیم شاید بتوانیم نتیجه‌گیری کنیم که همگان بر دو نکته بیشترین تاکید را داشته‌اند، اول بهبود تولید و توجه به ابعاد فنی و انسانی فرش ایران (مواد اولیه، بهینه‌سازی تولید، توجه به بافندگان، هنرمندان، دانشجویان، فروشندگان و صادرکنندگان) و دوم پرداختن به تبلیغات (هم داخلی و هم خارجی)، بازاریابی و بازارسازی در عرصه‌های جهانی
.

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا