رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
فرش را روي زمين پهن يا به ديوار آويزان کنيم؟

فرش را روي زمين پهن يا به ديوار آويزان کنيم؟

 

 

 

 

 

 

 

 

دلايل زيادي براي آويختن يک فرش به ديوار وجود دارد. از نياز شما به يک تابلوي هنري بزرگ گرفته، تا نياز به محافظت از فرش (فرش‌هاي نادر را بايد جايي گذاشت که کسي جرات نکند پا روي آن‌ها بگذارد) و ايجاد بافت روي ديوارها (چرا که فرش به هيچ عنوان اثري دو بعدي نيست). انگيزه شما هر چه که باشد، جابه‌جايي يک فرش از روي زمين و بردن آن روي ديوار، فضاي داخلي شما را بسيار غني‌تر مي‌کند.


 
شرکت مادرن مکا (Modern Mecca) با قرار داردن يک فرش زيبا در بالاي اين تخت، چارچوب ساده آن را تبديل به چيزي بسيار ديدني‌تر کرده است.

 

 
در يک نمونه بالاي تختي ديگر، طراح داخلي جنيفر گوستافسون (Jennifer Gustafson) زمختي يک ديوار آجري را با آويختن فرشي روي آن گرفته است و مقياس اتاق را به گونه‌اي تغيير داده است که با سقف بلند آن هماهنگ باشد.

 

 
ايده بافت دادن به يک اتاق با زدن فرش به ديوار در اين پروژه که اثر شرکت طراحي مارک اشبي (Mark Ashby Design) است به وضوح ديده مي‌شود. رنگ‌ها، الگوها و بافت موجود در فرش تاثير بسيار زيادي در گرم کردن ديوار سنگي اين اتاق گذاشته‌اند.

 


فرشي که از کف تا سقف کشيده شده و در اين خانه در رود آيلند (Rhode Island)، طراحي شده توسط شرکت طراحي اندرو سووالوسکي (Andrew Suvalsky)، ديده مي‌شود در هنگام ورود به خانه تاثير بسيار زيادي ايجاد کرده و به خانه رنگي تازه مي‌بخشد.
 

 


بابي تيلکنز فيشر (Bobbie Tilkens-Fisher) طراح، با آويختن يک فرش به ديوار و گذاشتن يک قالي تخت بافت ايلياتي روي زمين، دست به يک بازي بزرگ با بافت و طرح زده است. حاشيه فرش مثل قاب يک تصوير عمل مي‌کند و چشم را هدايت کرده و تصوير مرکزي اثر را بيش از پيش برجسته مي‌سازد.
 


اين فرش مراکشي حالت کم‌ارتفاع و کشيده اين مبل را که در هتل پارکر پالم اسپرينگز (Parker Palm Springs) قرار دارد بيش از پيش مورد تاکيد قرار مي‌دهد.
 

 

 
آويختن اين فرش، که يک فرش عتيقه اندونزيايي است، بر روي ديوار آن را دربرابر آسيب ديدن و خراب شدن محافظت مي‌کند.

در هنگام آويختن فرش به ديوار حواستان به توزيع نامتانسب وزن در آن باشد چرا که چنين اتفاقي مي‌تواند باعث کج شدن فرش و حتي پاره شدنش شود. مارلا مالت (Marla Mallett) که يک فروشنده فرش و پارچه در جورجيا است در مورد شيوه‌هاي معمول آويختن فرش به ديوار، مثل دوختن يک قاب به پشت فرش يا استفاده از چسب‌هاي دو طرفه براي نصب آن روي ديوار چيزهايي نوشته است.
 


يک فرش لازم نيست بزرگ يا پر از تزيينات باشد تا بتواند حرفي براي گفتن داشته باشد. اين فرش کوچک با الگوي ساده‌اش در بالاي اين نيمکت روستايي حالتي بسيار باوقار به اين خانه که توسط شرکت پريدو (Prideaux Design) طراحي شده بخشيده است

برای شستشوی فرش های نفیس خود نگران نباشید قالیشویی الوند با ضمانت نامه کتبی خدمات تخصصی خود را ارئه می دهد

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا