رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
قدیمی ترین فرش های جهان

قدیمی ترین فرش های جهان

 

 

 

 

 

 

مدتی است در خانه های ما کف پوش های مختلف جای فرش را گرفته و اگر فرشی هم باشد فرش ماشینی است. جایگزینی فرش اصیل ایرانی با نمونه های بی کیفیت ماشینی نکته ی بسیار نگران کننده ای است.ضمن این که خیلی از فرش های قدیمی به صورت های مختلف از کشور خارج شده و با قیمت های نجومی در حراجی های مختلف به فروش می رسند.

یکی از یادگاران تمدن کهن ایرانی فرش و قالی دستباف است.هنری که هیچ قومی در هیچ کجای دنیا توان رقابت با آن را ندارد.
تقریبا در همه جای دنیا، کشور ایران را با فرش های دستباف و مرغوبی می شناسند که به این کشور ها صادر می شود. نکته جالب در باره فرش های صادراتی ما این است که خارجی ها تمایل زیادی برای خرید فرش ایرانی دارند.
مدتی است در خانه های ما کف پوش های مختلف جای فرش را گرفته و اگر فرشی هم باشد فرش ماشینی است. جایگزینی فرش اصیل ایرانی با نمونه های بی کیفیت  ماشینی نکته ی بسیار نگران کننده ای است.ضمن این که خیلی از فرش های قدیمی به صورت های مختلف از کشور خارج شده و با قیمت های نجومی در حراجی های مختلف به فروش می رسند.

در ادامه به معرفی گران قیمت ترین فرشهای جهان که به دست هنرمندان ایرانی بافته شده اند و هم اکنون در کشور های دیگر قرار دارند،نگاهی می اندازیم.

 

فرش دستباف ایرانی که قدمتش به 500 سال قبل از میلاد می رسد و  توسط باستان شناسان روسی در یکی از دره های کشور مغولستان به نام پازیریک کشف شده، به عنوان قدیم ترین فرش دنیا شناخته شده است.این فرش هم اکنون در موزه آرمیتاژ روسیه نگه داری می شود.

در سال 1860 ، فرشي براي اهدا به آرامگاه حضرت محمد در مدینه بافتند. در این فرش ابریشم  از زمرد ، یاقوت کبود و الماس و بیش از دو میلیون مروارید استفاده شده است.همچنین این فرش، به گفته کارشناسان ، شامل تقریبا 5000 مروارید و مهره ميباشد.این فرش به دلیل دارا بودن ارزش معنوی فعلا قیمتی ندارد.

 

كمپاني فرش كلارمونت آمريكا كه مقر آن در شهر اوكلند ايالت كاليفرنياست، از مدت‌ها قبل اقدام به حراج فرش‌هاي ارزشمند تاريخي می کند كه در اين راستا، فرشي از ايران به مبلغي حدود 10 ميليون دلار  معادل 10 میلیارد تومان چكش حراج خورد.
 ک فرش کمیاب کرمانی، متعلق به قرن 17 که توسط شرکت انگلیسی کریستینز با قیمت 6.2 میلیون پوند معادل 9.6 میلیارد تومان به حراج گذاشته شد.

نمايشگاه فرش ايران در تاجيکستان. اين فرشها اغلب متعلق به کلکسيونرهايي است که علاقه ي زیادی به گردآوري نمونه هاي بي نظير فرش هاي دستباف ایرانی دارند.در این نمایشگاه قیمت های نجومی و عجیبی بر روی فرشها می گذارند.

 

نمایشگاه فرشی در چین که در آن یک فرش ایرانی با قدمت 200 سال به نمایش گذاشته شده.قیمتی که برای این فرش در نظر گرفته شد 10000 یوهان معادل 17 میلیون تومان می باشد.

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا