رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
مبلمان و فرش

مبلمان و فرش

مبلمان وفرش

هماهنگ کردن وسایلی که برای خونه می خرین، در اولین مرحله بستگی به کف پوش ها، پرده و مبلمان شما دارن. این وسایل سایر رنگ هایی که قراره شما در وسایل تزئینی و تابلوها به کار ببرید رو تعیین می کنن.
امروز با توجه به فراوانی فرش های ماشینی در رنگ ها و سبک های مختلف مدرن، سنتی و تلفیقی، میشه به راحتی دیزاینی که در نظر دارین، توی خونه به اجرا بذارین.
اما توجه کنین که اگرچه فرش های بازار بسیار متنوع و زیبا طراحی شدن، اما انتخاب یک سبک مدرن و یا سنتی برای دکوراسیون خونه، در خرید نهایی یه فرش نقش تعیین کننده داره. در واقع برای تزئین خونه نمیشه از فرش های پر از طرح و رنگ سنتی استفاده کرد در حالی که مبلمان شما سبکشون مدرنه. در سبک های کلاسیک در تمام دنیا مرسومه که فرش هاش ایرانی یا سنتی تولی کشورهایی مثل مراکش استفاده میکنن.

۱۸۰۵۲۴_۳۲۲

اگه مبلمانی که خریدین راحت و پارچه ایه، بهتره از یه گلیم دستباف با رنگ های قرمز و سبز تند و یا یه جاجیم استفاده کنین.

مبلمان های طرح جدید که بیشتر به صورت “ال” چیده میشن، باید با یه فرش مدرن که امروزه توی بازار به وفور پیدا میشه، هماهنگ بشه.

l-otrish

به طور کلی در تزئین خونه، اولین مسئله انتخاب فرشه. رنگ آمیزی فرش می تونه به شما در انتخاب رنگ مبلمان، دیوارپوش ها و پرده کمک کنه. برای این کار شما باید یه رنگ رو از دل فرش بیرون بکشید و براساس اون سایر وسایل رو هماهنگ کنین. طرح های به کار گرفته شده در فرش راهنمایی خوبی برای طرح اصلی مبلمان محسوب میشن.

اگه مبلمان شما کوسن داره، میتونین رنگ اونا رو با رنگ زمینه فرش هماهنگ کنین. یادتون باشه دکوراتورها، همیشه رنگ کوسن ها رو متضاد با رنگ خود مبل انتخاب میکنن. پس به این نکته توجه کنین.

فرش هایی که پر نقش و نگار هستن با مبلمان های ساده باید هماهنگ بشن.دقت به این نکته به این دلیله که جدیدا، مبل هایی وارد بازار شده که پارچه اونا گلدار و رنگی هستن که بسیار زیبا هم هستن. اما این نوع مبل فقط باید برای فضایی انتخاب بشه که فرش ساده و نهایتا دارای چند نوع موج و طرح باشه و تعداد رنگ های به کار رفته در فرش باید انگشت شمار باشن.

ضمنا، نوع چیدمان صندلی ها، مبلمان و میزهای عسلی روی فرش هم تاثیر زیادی در دکوراسیون خونه داره. اگه فرش انتخابی شما اونقدرها بزرگ نیست که کل فضای کف اتاق رو بپوشونه باید جز میز مقابل مبلمان و دو پایه جلو مبل ها روی فرش قرار داشته باشن.

اما اگه شما فرش بزرگی رو پهن کردین میتونین همه مبل ها و صندلی رو روی فرش قرار بدین مسئله مهم اینه که مساحت فرش هیچ گاه نباید مساوی مساحت اتاق باشه. یعنی اگه اتاق ۱۲ متر مربع مساحت داره انتخاب یه فرش ۱۲ متری برای پر کردن اتاق کاملا اشتباهه. بهتره فرشی انتاخاب کنین که دست کم از اطراف ۴۵ تا ۵۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشه.

در صورتی که از یه قالیچه کوچیک با طرح هایی خاص استفاده می کنین، بهتره مبل ها را در اطراف فرش بچینید و هیچ کدوم از پایه های اونا روی فرش نباشه.

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا