رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
مزایای خرید فرش دستباف

مزایای خرید فرش دستباف

چرا باید فرش دست بافت بخریم؟

اکثر پدرها و مادرهای ما در خانه هایشان فرش دستباف دارند .حتی آن را بسیار با ارزش تر از فرش های ماشینی می دانند و هرگز حاضر نیستند جای آن را به فرش های ماشینی بدهند.
اگرچه هم اکنون فرش های ماشینی بسیار پیشرو بوده و طرح های بسیار زیبا و متنوعی از آن وارد بازار شده است و به دلیل ارزانی آن نسبت به فرش دستباف بسیار مورد توجه قرار گرفته است ،اما باید به این نکته اشاره کنیم که : مزایای خرید فرش دستباف در مقایسه با فرش ماشینی بسیار بیشتر است پس بهای بیشتر پرداخت کردن برای آن از نظر بسیاری افراد به صرفه و منطقی تر است.
 
 

تفاوت های فرش ماشینی و دست بافت

در اینجا بعضی از مشخصات این دو نوع فرش را با هم مقایسه می کنیم:

  • همواره فرش‌های دستباف از دور و نزدیک جلوه بسیار خاص و  دارند، اما اگر کمی بیشتر دقت کنید فرش‌های ماشینی تنها از دور جلوه بسیارخوبی دارند و از نزدیک چندان مرغوب  و با اصالت به نظر نمی‌رسند. آنچه شما را حین خرید به اشتباه می اندازد مقایسه ی نمای دور فرش دستبافت با نمای دور از فرش ماشینی است.
  • یکی از زیبایی های فرش دستبافت که همواره مورد توجه خریداران غیر ایرانی قرار گرفته این است که گذشت زمان رنگهای فرش دستباف را جلا می‌دهد اما از جلوه فرش ماشینی روز به روز کاسته می شود.
  • فرش های دستباف بدون تاثیر گرفتن از دمای محیط خانه در زمستان گرم و در تابستان سرد است؛ اما فرش ماشینی به این دلیل که از مواد پلاستیکی تهیه شده، این خاصیت را ندارد.
  • برای مکان های پر رفت‌ و آمد مثل اتاق نشیمن یا ورودی خانه ، فرش‌های با زمینه روشن و بافت ظریف یا به اصطلاح  کارشناسان فرش " رج بالا " مناسب نیست. این نوع فرش‌ها در این مکان‌ها در معرض آسیب‌دیدگی بیشتری قرار می‌گیرند.
  • فرش دستباف اگر تمیز نگه داشته شود، هیچ‌گونه مشکلی برای سلامت افراد خانواده ایجاد نخواهد کرد، اما فرش‌ ماشینی که دارای پرزهای پلاستیکی است،که در پی عبور و مرور حالت کهربایی به خود گرفته و در هوا معلق می‌شود، و در مواردی باعث بروز حساسیت‌های تنفسی می‌شود.
  • فرش ماشینی بعد از مدتی استفاده بهترین مکان تجمع میکروبها و باکتریهای آسیب رسان به پوست و مو هستند.
  • فرشهای ماشینی به مرور زمان ارزش خود را از دست می‌دهند اما فرش های دستباف , به مرور زمان ارزش پیدا می‌کنند. در گذشته فرش دست بافت مانند طلا و سایر زینتهای خانه یک پس انداز به حساب می آمد.

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا