رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
نحوه تمیز کردن تابلو فرش

نحوه تمیز کردن تابلو فرش

آموزش نحوه صحیح تمیز کردن تابلو فرش

همانطور که می دانید تابلو فرش ها یکی از بهترین گزینه برای زیبایی و  دکوراسیون داخلی منازل می باشند ولی در عین زیبایی مراقبت های ویژه ای هم جهت نگهداری از آن ها باید داشت. نحوه تمیز کردن تابلو فرش ها یکی از دغدغه های صاحبان تابلو فرش می باشد که ما در ادامه نحوه درست آن را برای شما توضیح خواهیم داد.
 
 
می توان هر چند روز یک بار تابلو فرش را گرد گیری کرد. بهترین روش برای گردگیری تابلو فرش، استفاده از برس گردگیری جاروبرقی می باشد.
 
 
تنها تابلو فرشهایی معتبر است که امکان شستشو با آب و صابون را داشته باشند، اگر تابلو فرشی که در آن از رنگهای شیمیایی استفاده شده است را بشویید امکان در هم آمیخته شدن رنگها وجود دارد. لذا در مورد این نوع از تابلو فرش ها با فروشنده خود مشورت کنید. 
 
 
به صورت کلی می‌توان گفت تابلو فرش‌ها نیاز به شست و شو ندارند. اما اگر به هر دلیلی احساس کردید تابلو فرش شما کثیف شده، می توانید از مراکز قالی‌شویی‌ معتبر که در زمینه شستن تابلو فرش نیز تخصص دارند، کمک بگیرید. اگر چنین مراکزی را سراغ ندارید و مایلید خودتان این کار را انجام دهید ، ابتدا تابلو را از قابش جدا نموده و سپس روی تابلو فرش را با جاروبرقی که دهانه‌اش تمیز است جارو بزنید تا ذرات گرد و غبار از بین برود. سپس مقداری شامپو فرش را در آب سرد حل کنید و با یک تکه اسفنج بزرگ که در این محلول آغشته کرده اید روی سطح فرش مالش دهید. برای خشک شدن، باید تابلو فرش را روی زمین، در محیط نسبتا گرم پهن کنید تا رطوبتش تبخیر شود. این کار اجازه نمی‌دهد رنگ‌های آن در همدیگر ادغام شوند. هرگز تابلوفرش را روی طناب پهن نکنید زیرا ممکن است کش بیاید و طرح آن از بین برود. پهن کردن تابلو فرش زیر نور مستقیم آفتاب هم کار صحیحی نیست و باید آن را بصورت پشت و رو زیرنور غیر مستقیم قرار دهید.
 
 
اگر تابلو فرش دچار بید خوردگی شد، ابتدا باید سطحی که تابلو فرش روی آن قرار دارد را کنترل و تمیز نمود و بعد نقاط بید خورده حتما باید ترمیم گردند تا هنگام شستشو قسمتهای کنار بید خوردگی آسیب نبینند. می توانید برای جلوگیری از بید خوردگی از پودر یا قرص نفتالین استفاده کنید.
 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا