رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
نگهداری مبلمان با روکش چرمی

نگهداری مبلمان با روکش چرمی

 

نکات اساسی نگهداری مبلمان با روکش چرمی

 

 

نگهداری مبلمان چرمی

یکی از بهترین و زیبا ترین و همچنین شیک ترین جنس برای مبل ها ، مبلمان با روکش چرمی می باشد . روکش چرمی مبل زیبایی و جلوه ی خاصی را به خانه و دکوراسیون داخل منزل شما می بخشد . اما باید بدانید نگهداری مبلمان با روکش چرمی شرایط و نکات با اهمیتی دارد که اگر می خواهید عمر مبلمان شما زیادشود و دچار پوسیدگی و ترک خوردگی نشود باید به آن ها اهمیت بدهید .

اگر برای مبلمان چرمی خود ارزش قائل هستید و مدت زیادی بدون بروز هیچ گونه خرابی را میخواهید از آن استفاده کنید نکات زیر را مطالعه فرمایید .

نکات نگهداری مبلمان با روکش چرمی

دشمن اصلی مبلمان با روکش چرمی حرارت بخاری و شومینه ، نور آفتاب مستقیم می باشد که به سرعت باعث پوسیدن رومبلی شا می شود پس در نگهداری مبلمان با روکش چرمی خود بسیار دقت کنید.
همه ی ما در خانه هایمان از تعدادی مبل ها بیشتر از مابقی استفاده می کنیم سعی کنید همیشه این مبل ها را بررسی کنید تا دچار پوسیدگی و ترک خوردگی نشده باشد .

یکی از موارد مهمی که در بخش نگهداری مبلمان با روکش چرمی اهمیت دارد این است که در هنگام خریدن چرم دقت کنید تا چرم مرغوب خریداری کنید و از چرم های مصنوعی و نا مرغوب به هیچ عنوان استفاده نکنید چون عمر چندانی نمی کند و به زودی پوسیده شده  و از بین می رود .

حالا شاید برایتان این سوال پیش اید که چرم مرغوب و نامرغوب را چگونه تشخیص دهیم ؟

چرم مرغوب در سر تاسر آن رنگ یک نواخت است و بسیار لطیف می باشد اما چرم های نامرغوب که زود پوسیده می شود رنگ آن یک دست نیست و روی آن لکه های ریزی به اصطلاح دانه دانه دیده می شود .

از واکس های که ویژه ی چرم در بازار موجود است استفاده کنید و حداقل ماهی یک مرتبه روکش چرمی مبلمان خود را واکس بزنید تا همیشه نرم بماند و دچار ترکیدگی نشود . اگر واکس را نتوانستید تهیه کنید می توانید به جای آن مقداری روغنزیتون بر روی پنبه و یا پارچه بریزید و بر روی مل ها بکشید تا چرم آن نرم باقی بماند و خشک نشود .

 

 

 

نگهداری مبلمان با روکش چرمی

مبلمان چرم سفید و لکه های سیاه

اگر لکه ی جوهر سیاه و یا هر چیز دیگه ای بر روی چرم مبل سفید شما ریخت اصلا نگران نباشید به راحتی پاک می شود و هیچسیبی به مبل شما نمی زند اول می توانید از الکل و پارچه نخی استفاده کنید و به آرامی به روی لکه بکشید تا پاک شود همچنین می تونید از محلول آب و روغن زیتون و سرکه استفاده کنید که در از بین بردن لکه از روی چرم تاثیر فوق العاد ای دارد . این دو روش تاثیر فوق العاده ای در پاک کردن لکه از روی چرم دارد .

مبل شویی الوند/قالیشویی الوند

 

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا