رفتن به محتوای اصلی

پوشش کلیه نقاط تهران

22225314 66097606 88170374 44403411
هنر نمایی فرش های سنتی ایرانی

هنر نمایی فرش های سنتی ایرانی

Related image

همانطور که می دانید، فرش و قالی یکی از کهن ترین هنرهای پر افتخار ایران می باشد که قدمتی چند هزار ساله داشته و با تمدن و هنر ایرانی گره خورده است. در طراحی فرش های ایران نماد هنر و اندیشه ایرانیان كهن نهفته و از جمله دستاوردهای اصیل ایرانی است.
فرش ایران به کشورهای دیگر از دیرباز به دلیل داشتن کیفیت و زیبایی در نقش و طرح آن صادر می شود به طوری که، دانشمند آمریکایی به نام پوپ که به خواسته خود کنار پل خواجو دفن شده است،گفته است «در مغرب زمین برای مدتها هنر شرق فقط از طریق فرش ایران شناخته می شد » این به معنای آن است که فرش ایران صاحب هویت است. فرش ایرانی هنر دستی زیبایی است که طی زمانی طولانی از ذهن و اندیشه و فرهنگ خویش قطره قطره به ان هویت بخشیده شده، لاجرم نمی تواند کالای بی کیفیت و بی ارزشی باشد. در ادامه نمونه هایی از فرش های ایرانی را در دکوراسیون و طراحی داخلی با سبک های مدرن، سنتی و معاصر را مشاهده نمایید و از اینکه فرهنگ و هنر ما در کشورهای دیگر مورد استفاده می شود، افتخار نماییم.
فرش های سنتی و دستبافت ایرانی آن قدر اصالت و زیبایی توامان را در دل تار و پود خود جای داده اند که نمی تواند از حضور آن ها در دکوراسیون داخلی خانه به سادگی گذشت. اصولا فرش را نمی شود از خانه های ایرانی جدا کرد چه برسد به آن که این فرش ها، فرش های سنتی ایرانی باشند. اما این فرش ها هر قدر هم که زیبا باشند تا بستر مناسبی نداشته باشند نمی تواند آن جلوه گری خاص خودشان را به نمایش بگذارند. امروز می خواهیم به شما نکاتی را بگوییم که با استفاده از آن ها بتوانبد بستری مناسب برای هنر نمایی فرش های سنتی ایرانی تان پیدا کنید.

فرش های ایرانی، مخصوصا گلیم ها، جاجیم ها و فرش های عشایری دارای رنگ های پرحرارت و پر انرژی نظیر قرمز هستند. در واقع این فرش ها دریچه ای برای تماشای جذابیت رنگ قرمز هستند. برای تکمیل زیبایی این فرش ها و خودنمایی رنگ ها بهتر است از مبلمان های چوبی با طرح های مینیمال استفاده کنید. این که می گوییم طرح های مینیمال به این دلیل است که خود فرش های معمولا دارای طرح ها و نقش های زیادی هستند و اگر قرار باشد که مبلمان های تان هم پر جزییات باشند عملا هیچ کدام به چشم نمی آیند. عکس بالا را ببینید که چگونه هم مبلمان های ساده و هم فرش های طرح دار خودنمایی می کنند.

فرش های ایرانی برای اتاق های با دکوراسیون سفید
اگر برای اینکه خانه کوچک تان بزرگتر جلوه کند، دیوار ها و کف خانه را سفید در نظر گرفته اید و حالا فکر می کنید که این خانه به یک هیجان بصری نیاز دارد تا جان بگیرد، این کار را به دست فرش های ایرانی و رنگ های گرم آن ها بسپارید. در عکس بالا می توانید ببینید که چگونه حضور فرش ها با آن رنگ های گرم و خواستنی، کسالت و یکنواختی فضای سفید را گرفته و به آن روح و جان افزوده است.
فرش های ایرانی و پارکت های چوبی
پارکت، کفپوش هایی با حس آشنا در دکوراسیون داخلی هستند. این پارکت ها هم بستر مناسبی برای فرش های ایرانی پدید می آورند. معمولا این پارکت ها دارای رنگ های قهوه ای تیره هستند که عجیب با رنگ قرمز فرش های ایرانی ست می سوند. پس شک نکنید که اگر کف پارکت دارید روی فرش های ایرانی می توانید حساب کنید.
فرش های ایرانی و وسیله های دکوری خانه
فرش های ایرانی حتی برای انتخاب وسیله های دکوری خانه تان هم می توانند کمک تان کنند. مثلا آن ها می توانند سر نخ های خوبی برای انتخاب رنگ پارچه های رومبلی و یا حتی رنگ کوسن های تان به شما بدهند، کافی است کمی به آن ها اعتماد کنید. و سعی کنید هر چیزی را که می خواهید به دکوراسیون داخلی خانه تان اضافه کنید را از دل همین فرش ها بیرون بکشید.

 

پاسخی بگذارید

تماس سریع

برگشت به بالا